UA EN RU

Історична спадщина стародавньої Лікії: мототур по Туреччині ‘Sea to Sky’

15.05.2019

2024-04-23T19:18:55+02:00Історична спадщина стародавньої Лікії: мототур по Туреччині ‘Sea to Sky’Moto Piligrims AdventoursMoto Piligrims Adventours

Стародавня Лікія та мототур по Туреччині уздовж Лікійської стежки

Чому Лікійська стежка, що за місце таке Лікія, ким були древні Ликийці і чому тут необхідно побувати хоч би раз в житті, а найкраще відправитися в наш мототур по Туреччині уздовж Лікійської стежки?

Отже, сама Лікія, ця історична назва півострова Текке, який формує південне узбережжя Турецької Рів’єри в Середземному морі. Тут буквально все усіяно останками древніх цивілізацій, міфи про яких ми із захопленням читали в дитинстві. Ликийцы були однією з перших цивілізацій з розвиненою демократією, при цьому вони були незалежною і навіть войовничою нацією з розвиненими побутом, художнім мистецтвом і досить високим рівнем життя. Стратегічне розташування надало їм унікальні можливості для морської торгівлі. Після персидського володарювання лікійці вітали Олександра Великого і ввібрали грецьку культуру, за часів домінування в регіоні Римської імперії вони вчинили черговий стрибок в розвитку культури і транспортної інфраструктури, а також самих міст, оснастивши їх театрами, лазнями, форумами, храмами і парадними воротами. А вже починаючи з 4-го століття, потрапивши під вплив Візантійської імперії, з’явилися і християнські храми.

The Lycian Way on moto with Vladlen Ovchar

Увесь регіон рясніє саркофагами, скельними гробницями, амфітеатрами і останками міст, що робить його одним з популярних місць на планеті для шукачів пригод і просто любителів красоти природи середземномор’я. Тут переважають хвойні ліси, ялівець біля підніжжя, упереміш з суничним і ріжковим деревами, поступається місце соснам і кедру на більш високих скелях.

Xanthos

Винахідник маршруту

Базуючись на багатій історичній спадщині британським істориком Кейт Клоу була позначена сама Лікійська стежка, яка сьогодні входить в список “10 кращих у світі пішохідних маршрутів”. Вона сполучає 19 з 25 древніх міст регіону. Маршрут прокладений переважно по побудованих ще римлянами шляхами сполучень, кам’янистими дорогам і стежкам через прибережні масиви гір Тавра. Спускаючись в апельсинові гаї і бірюзові бухти долин, карабкаючись по вершинах і перевалах у хмарах, наш маршрут проходитиме уздовж цієї захоплюючої дух стежки, усіяної об’єктами історичної спадщини ЮНЕСКО.

Myra, Turkey

Детальніше про ті, які з’являться нашому погляду у рамках мототуру “Sea to Sky: the Lycian Way“, я розповім в подальших публікаціях блогу. Погнали з #мотопілігрими у мототур по Туреччині уздовж Лікійської стежки, повний баул вражень гарантую!

Інші новини

Вступне слово від авторів пригодницьких мото турів

Вступне слово від авторів пригодницьких мото турів

15.05.2019

Серед багатьох різновидів дозвілля, коріння подорожі верхи заглиблюються в дуже давні часи. Дух таки…

“Шляхами війни”: серія військово-історичних турів післявоєнною Україною

“Шляхами війни”: серія військово-історичних турів післявоєнною Україною

01.05.2023

Найближчим часом, одразу після перемоги України, я планую втілити в життя нову серію військово-істор…

Iнтерактивна карту світу для планування подорожей за кордон під час пандемії COVID-19

Iнтерактивна карту світу для планування подорожей за кордон під час пандемії COVID-19

05.02.2021

Дмитро Кулеба презентував інтерактивну онлайн-карту з найактуальнішою інформацією про візи, дозволи…

Moto Pilgrims Adventours